Едно прекршување на забраната за движење изминатото деноноќие во Струга

Едно прекршување на забраната за движење изминатото деноноќие во Струга

 – Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, регистрирани се 2 прекршувања на забраната за движење од 20:00 до 05:00 часот со цел спречување на ширењето на вирусот COVID-19 (Охрид 1 и Струга 1).

– Против овие лица, ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds