Експлозија во супермаркет во Русија: Останаа само рушевини (ВИДЕО)

Експлозија во супермаркет во Русија: Останаа само рушевини (ВИДЕО)

Најмалку едно лице е повредено по експлозија на гас во супермаркет во рускиот град Владикавказ. Причинета е огромна материјална штета.

Локалните власти потврдија дека едно лице е повредено и оти најверојатно станува збор за ноќниот чувар.

Сепак, властите стравуваат дека е можно едно лице да останало затрупано под урнатините по експлозијата, бидејќи зградата е потполно урната.

Супермаркетот во кој се случи експлозијата бил затворен за купувачи во времето на инцидентот.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds