• 25/09/2020

Експлозија во зграда во Германија, најмалку 25 повредени

 Експлозија во зграда во Германија, најмалку 25 повредени
loading...
Advertisement

Најмалку 25 лица се повредени во денешната експлозија во зграда во германскиот град Бланкенбург, јавија германските медиуми.

Локалната полиција на Твитер потврди дека до експлозијата дошло утрово, во 08.55 часот. Во тек е евакуација од зградата.

На местото на несреќата присутни се бројни полициски тимови, возила на Брза помош и спасувачки тимови.