Експлозивна направа пронајдена во Струга

Експлозивна направа пронајдена во Струга

На 15.09.2021 година  во ОВР Струга пријавена е пронајдена експлозивна направа,  во водите на реката Црни Дрим во Струга.

По извршен увид, од претставник на Дирекцијата за заштита и спасување, констатирано е дека се работи за бомба од Првата светска војна која, е безбедно подигната.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds