ЕМСЦ корегираше: Земјотресот вечерва бил со јачина од 4,5 степени по рихтер

ЕМСЦ корегираше: Земјотресот вечерва бил со јачина од 4,5 степени по рихтер

Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар ја корегираше информацијата за вечерашниот земјотрес во Македонија. Според последно ажурираните податоци, земјотресот бил со јачина од 4,5 степени по рихтер.

Епицентарот е на длабочина од 2 километри во близина на Мавровско езеро.

Како и што претходно објавивме, земјотресот најсилно е почувствуван од жителите во југо-западна Македонија.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds