Ердоган им соопшти на лидерите на Шведска и Финска што очекува од нив

Ердоган им соопшти на лидерите на Шведска и Финска што очекува од нив

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган му порача на својот фински колега Саули Нинисте дека несанкционирањето на терористичките организации кои претставуваат закана за членките на НАТО не е во духот на Алијансата. Во телефонскиот разговор, Ердоган рече и дека Анкара очекува поддршка од Хелсинки за нејзината борба против терористичките организации кои претставуваат закана за националната безбедност […]

The post Ердоган им соопшти на лидерите на Шведска и Финска што очекува од нив first appeared on TV21.mk.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy