Ердоган: „Во Албанија ќе изградиме 500 станбени објекти“

Ердоган: „Во Албанија ќе изградиме 500 станбени објекти“

Пред некој ден Ердоган ги повика земјите од Исламскиот свет да помогнат во Албанија за да се ублажат последиците од силниот земјотрес.

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган денеска зборувајќи за земјотресот што ја зафати Албанија, рече: „Во Албанија која беше погодена од земјотресот ќе изградиме 500 станбени објекти“

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds