Ериксен пристигна во Милано

Ериксен пристигна во Милано

Данскиот интернационалец Кристијан Ериксен пристигна во Милано, каде се очекува во наредните неколку часа да ги помине медицинските прегледи во Интер, по што ќе следува и официјално потпишување на договор со калчолигашот.

Тотенхем и Интер успеаја да постигнат договор за 28-годишникот, а тој на „Џузепе Меаца“ ќе се пресели за сума од 20 милиони евра. Тој е трето засилување за „неро-аѕурите“ во овој преоден рок, откако претходно во Милано, пристигнаа и Ешли Јанг и Виктор Моузес.

Извор: ekipa.mk

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds