Еве колку траеше: Се појави снимка од разорниот земјотрес во Албанија (ВИДЕО)

Еве колку траеше: Се појави снимка од разорниот земјотрес во Албанија (ВИДЕО)

Во видеото кое е објавено на Фејсбук, е снимен буквално целиот земјотрес кој на 26 ноември го погоди Драч.

Земјотресот беше со јачина од 6.4 степени според Рихтеровата скала, од кој 52 луѓе загинаа, стотици се повредени, а илјадници луѓе останаа без покрив над главата.

По земјотресот во Албанија, 4.000 луѓе се сместени во хотели, а 6.500 во шатори.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds