Фамилија шеташе на островот Хвар, а набргу ги потопи бран (ВИДЕО)

Фамилија шеташе на островот Хвар, а набргу ги потопи бран (ВИДЕО)

Времето вчера во Хрватска беше променливо, притоа често имаше сончеви и облачни периоди, а имало и грмотевици.

Природата ја покажала својата големина и моќ, па предизвика бројни проблеми на копното, а посебно блиску до морето во Хрватска, бидејќи силниот ветар предизвикуваше големи бранови.

Така може да се забележи и на ова интересно видео од Далмацијањуз, од хрватскиот остров Хвар, каде може да се забележи како една фамилија шета во центарот на градот, а набргу ги потопи бран.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds