Фатен крадец „на лице место“, сузбиена група што крадела од банкомати

Фатен крадец „на лице место“, сузбиена група што крадела од банкомати

Полициски службеници од СВР Куманово и Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за насилен криминал на вчера околу 4 часот во трговски центар во Куманово го привеле А.М. (40) од Косово при обид насилно да украде поголема сума пари од банкомат сместен во трговскиот центар.

Од Министерството за внатрешни работи соопштија дека по преземени дополнителни активности, во врска со ова кривично дело, на граничниот премин Јажинце приведени се Ф.Л.(42), Б.Х. (39) и Б.А.(50), сите од Косово.

Против приведените е поднесена кривична пријава до надлежното обвинителство во Куманово, а од страна на судија на претходна постапка им е одредена мерка притвор.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds