Фердинанд со комична изјава за Роналдо и химната за Лига Европа

Фердинанд со комична изјава за Роналдо и химната за Лига Европа

Кристијано Роналдо скоро извесно е пред заминување од Олд Трафорд, тој не сака да биде дел од второто по квалитет клупско натпреварување во Европа, Лигата на Европа.

Португалецот сака да игра во ЛШ и скоро извесно е дека ќе си најде нов клуб во следните недели. Но она што не се знае е каде ќе игра во иднина.

Неговиот некогашен соиграч од Јунајтед, Рио Фердинанд, даде една доста комична изјава, поврзана со Роналдо и Лига Европа.

„Роналдо тешко да се задржи без ЛШ, тој дури и не знае како почнува химната на Лига Европа“, што јасно сигнализира дека Роналдо е веќе со мислите надвор од Манчестер.

Доколку сака да остане во Европа, за Роналдо има неколку опции, Мадрид или Париз.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds