Фернандеш: Ја гледаме најдобрата верзија на Кристијано кога тој е критикуван

Фернандеш: Ја гледаме најдобрата верзија на Кристијано кога тој е критикуван

Португалскиот играч за врска Бруно Фернандеш го истакна одговорот на Кристијано Роналдо кој периодов е изложен на критики поради слабите игри во неговиот доскорешен клуб Манчестер јунајтед.

– Мислам дека тој ужива да работи во средина каде што сите го критикуваат, затоа ве молам сите: продолжете. Го гледаме најдобро кога го критикувате.

Да се ​​игра со Роналдо за клубот и за репрезентацијата е остварување на сонот, нешто посебно. Сега за мене главно е Португалија да се претстави што е можно подобро. Во овој случај Роналдо ќе биде среќен, и јас, и цела Португалија ќе биде среќна, изјави Фернандеш.

Роналдо беше стрелец на првиот гол за Португалија на вчерашниот натпревар со Гана (3:2).

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy