Физичка пресметка помеѓу две лица од Струга

Физичка пресметка помеѓу две лица од Струга

На 24-ти јануари 2021 година, во 12:45 часот, на улицата „Моша Пијаде“ во Струга, нарушен е јавниот ред и мир со вербална расправија помеѓу 56-годишниот Б.К. и 35-годишниот Д.Ј., двајцата од Струга, која набрзо прераснала во меѓусебна тепачка.

– Притоа, се вклучил и 68-годишниот Р.Т., кој физички го нападнал Б.К. Против нарушителите, ОВР Струга ќе поднесе соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds