Физички напад во Струга

Физички напад во Струга

На 30.04.2021 година во 13.30 часот на улицата „Крсте Јон“ во Струга, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од Ж.Н.(56) и Ѓ.С.(30) врз Б.Т.(32), сите од Струга. Против напаѓачите кои се повикани во ОВР Струга, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds