Физички нападнале 57-годишно лице од Струга, а потоа му го одзеле возилото

Физички нападнале 57-годишно лице од Струга, а потоа му го одзеле возилото

ОВР Струга поднесе кривична пријава против Е.Ј.(34) од Прилеп и И.У.(40) од Велес, двајцата со привремен претстој во Струга, поради  постоење основи на сомнение за сторени казнени дела „тешка телесна повреда“ и „одземање моторно возило“.  

Тие, казнените дела ги сториле на 02.11.2021 година во 23.40 часот во струшката населба „Плитишта“ каде, со метални предмети физички го нападнале Ф.Н.(57) од Струга а потоа му го одзеле неговото патничко моторно возило.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds