Физички нападнат 33-годишен стружанец

Физички нападнат 33-годишен стружанец

ОВР Струга поднесе кривична пријава против 24-годишниот Д.У. од Струга поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“.

– Пријавениот, на 7-ми јуни 2021 година, на улицата „Пролетерски бригади“ физички го нападнал 33-годишниот Б.Б. од Струга и му нанел тешка телесна повреда, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds