Физички нападнат стружанец на улицата „Димитар Влахов“

Физички нападнат стружанец на улицата „Димитар Влахов“

На 23-ти октомври 2020 година, околу 15:00 часот, нарушен е јавниот ред и мир на улицата „Димитар Влахов“ во Струга.

loading…

-Регистриран е физички напад извршен од страна на Д.Г. од Охрид, врз 42-годишниот А.Т. од Струга. ОВР Струга работи на целосно расветлување на настанот, по што, против нарушителот ќе поднесе соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај) извор: СВР Охрид

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds