ФК Лабуништа полека ги привршува подготовките за старт на сезоната

ФК Лабуништа полека ги привршува подготовките за старт на сезоната

Добра контрола во подготвителниот период, треба да видиме до каде сме.
Мораме да бидеме стрпливи и пред се дисциплинирнани што ние е голем проблем но мора да се средиме.
Не сериозно е на ова ниво да правиме муабет за дисциплина но што е тука е нема бегање од проблемите.
Игравме на тежок терен но нема оправдување треба повеќе одговорност и желба.
Дресот на Лабуништа треба да се заслужи за што актерите треба да се свесни.
Имавме и добри поедници кои се зацементираат во првиот тим.
Костурот се надзира но и бара одговорност. Изјави Пепи Џигероски шефот на стручниот штаб.

Директорката на Клубот Лескароска не информираше за повредата на нашиот прв голман и за среќа повредата не е сериозна како што изјави таа Илче ќе го имаме спремен за остатокот од првенството и за неколку дена ќе се приклучи на екипата. Таа додава дека остануваат уште два контролни натпревари со екипите на Питу Гули и Дрита од Боговиње во кои е најважно играчите да ни останат без повреди и да ги имаме максимално подготвени за првото коло во кое ја пречекуваме екипата на ФК Охрид.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds