ФК Лабуништа во првиот двомеч од купот против Брегалница гостува во Штип…

ФК Лабуништа во првиот двомеч од купот против Брегалница гостува во Штип…

ФК Лабуништа во последното коло од Есенскиот дел на штампионатот од втората македонска лига запад несреќно загуби во Дрита со 1:0, кој во првиот дел од натпреварот ја имаа доминацијата и неколку убави шанси, но среќата не беше на наша страна така да во вториот дел во една цврста игра која се играше во лоши временски услови бевме казнати и го загубивме овој дуел. Но сепак сме задоволни од прикажаното во првиот дел од сезоната во кој со освоени 24 бода, три помалку од лидерот Пелистер сме на одличната 4-та позиција, честитки за играчите и раководството на Лабуништани исто така да не ги заборавиме и прекрасната навијачка група ГМЕЧЕРИ…

Од есеснкиот дел ни преостанува уште еден утакмица од четврфиналниот куп натпревар на Македонија кој треба да се одигра на 4-ти односно задутре Среда на градскиот стадион во Штип против одличната Брегалница која исто така со три бода заостанува зад лидерот Беласица во втората источна македонска лига, натпреварот ќе се одига во вечерен термин со почеток во 16:30 часот. Кој исто така претстаувва најголем успех во историјата на Лабуништани, и во секој случај ќе биде мотивација плус да биде проследен и да се даде подршка на одличниот тим на Лабуништани без разлика на исходот.

ФК Лабуништа не ќе може да смета на повредените Антонио Каланоски и Арион Зиба додека останатите се во добра кондициона и психолошка состојба спремни да го дадат максимумот да извлечат позитивен резултат.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds