(Фото) Драма: Со автомобил влетал во ТЦ откако се истепал со аптекар

(Фото) Драма: Со автомобил влетал во ТЦ откако се истепал со аптекар

Вистинска филмска сцена се одвивала денеска околу пладне во Загреб, откако маж почнал караница и тепачка, по што со автомобил влетал во трговскиот центар. Луѓето исплашени бегале и се криеле по дуќаните, пренесува хрватски „24 сата“.

Како што раскажуваат очевидци за порталот, тој прво се искарал со фармацевтот од аптеката во склоп на објектот, по што почнал и да го тепа, а гневот го истурил и врз жена која била таму присутна. Потоа излегол надвор и со автомобилот се залетал и се забил во влезната врата и целосно ја уништил. Потоа повторно излегол од автомобилот и почнал да крши сè околу себе.

Кога решил дека е доста, се обидел со автомобилот да излезе рикверц, но не му успеало. Кога сакал да излезе, муштерии успеале да го совладаат и да чекаат додека не дошла полицијата.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds