ФОТО: Интер го објави трансферот на Мхитарјан

ФОТО: Интер го објави трансферот на Мхитарјан

Поранешниот играч за врска на Рома, Хенрих Мхитарјан, потпиша договор со Интер, објави миланскиот клуб на својот официјален сајт.

Триесет и тригодишниот Ерменец продолжи како слободен играч.

Мхитарјан минатата сезона настапи на 44 натпревари за Рома, постигнува пет гола и девет асистенции.

Како дел од римскиот клуб, играчот од средниот ред стана победник на Конференциската лига сезоната 2021/22.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds