ФОТО: Напред момци – Македонија подготвена за лет кон Букурешт

ФОТО: Напред момци – Македонија подготвена за лет кон Букурешт

Македонската репрезентација тргна кон Букурешт, од 10 часот ќе полетаат кон главниот град на Романија, каде не очекуваат правите два меча во групната фаза од ЕП.

Утрово од хотелот каде беа сместени репрезентативците, беа испратени лично од претседателот на ФФМ, Муамед Сејдини.

Со позитивна атмосфера и сите со негативен ковид19 тест, патуваме во Букурешт, од каде деновиве Македонија очекува убави вести.

Првиот натпревар го играме во недела против Австрија од 18 часот.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds