(ФОТО) Ова е рисицата „Лиса“ жител на едно Мавровско село стара 7 години

(ФОТО) Ова е рисицата „Лиса“ жител на едно Мавровско село стара 7 години

Деновиве добивме прекрасни слики од рисицата „Лиса“ и тоа жител на едно Мавровско село кој оваа убавица ја сликал од својата тераса! Лиса е деветта единка која ја следиме во Програмата за закрепнување на балканскиот рис и носи ГПС околувратник. Драго ни е да потврдиме дека Лиса е здрава единка и стара околу 7 години, се вели во објавата на ФБ страната од Национален парк Маврово.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds