ФОТО: По 46 години Игор Џамбазов повторно се сретна со Дорчо

ФОТО: По 46 години Игор Џамбазов повторно се сретна со Дорчо

По цели 46 години од снимањето на легендарниот филм „Волшебното самарче“ актерот Игор Џамбазов повторно се сретна со коњот Дорчо.

Неговата девојка, Илина Арсова објави фотографии на Инстаграм.

-После 46 години повторна средба на Игор и Дорчо. Дорчо денес е сериозен коњ со сериозна работа…., а ние уметниците си остануваме уметници, напиша Илина во објавата.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds