ФОТО: Пола Скопје без струја

ФОТО: Пола Скопје без струја

Попладнево пола Скопје остана без електрична енергија.

Имено, според информациите струја нема во Карпош, Центар, Кисела Вода, Драчево, Ново Лисиче, Аеродром и Зелениково.

Засега не е познато што е причината.

На улиците исто така не функционираат ни семафорите, со што се очекува сообраќаен метеж.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds