ФОТО: Се излизгал камион на Ќафасан

ФОТО: Се излизгал камион на Ќафасан

Фотографија од излизган камион на Ќафасан објави денеска VOX Struga.

Денескапоради врнежи од снег на патниот правец Кичево-Охрид, преку планинскиот премин Пресека, од 9.30 часот е воведена задолжителна употреба на зимска опрема за тешките товарни возила.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds