ФОТО: Семејно насилство во Србија – ќерка ја претепала својата мајка, соседите гледале од тераса

ФОТО: Семејно насилство во Србија – ќерка ја претепала својата мајка, соседите гледале од тераса

50-годишната Ж.П.брутално ја претепала својата мајка, 80-годишната О.П. и ѝ нанела тешки телесни повреди.

Како што пишува Курир.рс, таа старицата ја тепала со раце и нозе, а соседите кои викнале полиција сведочеле на насилство.

Karaburma, Danteova, majka, ćerka, ćerka tukla majku

-Утрово се слушаа викотници , а кога излегов да видам што се случува старицата лежеше на балкон. Веднаш повикавме полиција. Ќерката инаку беше проблематична и често се расправаа – раскажа сосетка за Курир.рс

Како што велат соседите, лекарите на Итната помош ја реанимирале старицата околу 45 минути, додека ќерката седела со полицијата на скали пред зграда. Старицата во моментов е во болница.

Karaburma, Danteova, majka, ćerka, ćerka tukla majku

Како што пишуваат српските медиуми голем број полициски возила и возила на Итна помош како и форензика се на лице место.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds