ФОТО: Страотна сообраќајка во Скопје, уништено возило на Брза Помош, има повредени

ФОТО: Страотна сообраќајка во Скопје, уништено возило на Брза Помош, има повредени

Страшна сообраќајна незгода се случи вечерва на Булеварот „Партизански одреди“, во Скопје при што возило на Брза Помош, кое превезувало пациент се судрило со „мерцедес“.

Според Слободен Печат еден пешак е повреден, возачот на „мерцедесот“ како и две медицински лица во болничкото возило.

Полицијата во моментов врши увид на лице место на настанот.

Извор:Слободен Печат

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds