(ФОТО) Тешка сообраќајна несреќа на магистралниот пат Охрид – Кичево

(ФОТО) Тешка сообраќајна несреќа на магистралниот пат Охрид – Кичево

Предмалку се случи тешка сообраќајна несреќа помеѓу две возила на магистралниот пат Охрид – Кичево во близина на селото Арбиново, општина Дебрца. Дознаваме дека едниот автомобил е опожарен. Во моментов патниот правец е затворен за сообраќај.пренесува news1.mk

Од СВР велат дека во моментов се врши увид на местото на несреќата.
Повеќе информации вечерва.

Извор:news1.mk

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds