(ФОТО) Вака изгледа муралот во чест на Џеј Рамадановски

(ФОТО) Вака изгледа муралот во чест на Џеј Рамадановски

Младиот Дени Божиќ во Добој направи мурал во чест на пејачот Џеј Рамадановски.

Тој со песната „Недела“ го насликал Рамадановски во неговиот препознатлив стил.

Младиот уметник Дени Божиќ воодушеви многумина, а оваа фотографија почна брзо да се споделува по социјалните мрежи.

Раперот Џус, кој инаку е обожувател на Џеј, исто така ја сподели фотографијата од муралот на својот Инстаграм профил и напиша: „Кралски стил“.

https://www.instagram.com/p/CIjWQ0ChttK/?igshid=1nwcmvaxvbuz1

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds