Фото: Заедно за поддршка на децата со аутизам

Во кафе и бар „Шила“, синоќа се одржа хуманитарна забава, која заеднички ја организираа лајанс клубовите од Охрид: Лихнидос, Десарети, Охрид и Деница.

Собраните средства од продажбата на влезници, како и половина од прометот кој беше направен на забавата во „Шила“, ќе бидат донирани за поддршка на Центарот за деца со аутизам.

Успешната приказна на „Кадмо“, започна во 2006 година со отворање на барот „Кадмо“ во центарот на Охрид. Следеше отворањето на познатиот лаунџ бар, препознатлив по иновативната кујна и извонредните специјалитети, а потоа и на плажата „Кадмо“.

Среќен роденден „Кадмо“!

Извор: OhridNews
фото: А. Момироска

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds