ФОТО:Драма во Белград: Стои на врвот од зградата и се заканува дека ќе скокне

ФОТО:Драма во Белград: Стои на врвот од зградата и се заканува дека ќе скокне

Голем број граѓани се собрани на местото на настанот, а покрај членовите на инспекцијата кои дојдоа да ја урнат дивата зграда, присутни се припадници на полицијата заедно со преговарачите.

Во белградската населба Душановац моментално се одвива вистинска драма, откако се појави градската градежна инспекција со одлука за уривање на дивоградба, чијшто инвеститор дури 11 пати ги игнорирал наредбите на властите да запре со градење, објави Нова.

Денеска братот на изведувачот се искачи на врвот на зградата од каде се заканува дека ќе скокне.

Голем број граѓани се собрани на местото на настанот, а покрај членовите на инспекцијата кои дојдоа да ја урнат дивата зграда, присутни се припадници на полицијата заедно со преговарачите.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds