Франција: Со нож до смрт избоде полицајка па беше застрелан од нејзините колеги

Франција: Со нож до смрт избоде полицајка па беше застрелан од нејзините колеги

Напаѓач во Франција со нож до смрт избоде полицајка во полициска станица во близина на Париз по што беше застрелан од други полицајци, пишува „Ле Фигаро“.

За време на нападот, напаѓачот извикувал: „Алах акбар“.

Инцидентот се случил околу 14.20 часот, рекол полициски извор, додавајќи дека и жртвата и напаѓачот, и двајцата туниски државјанин, се мртви.

Напаѓачот наводно пристигнал во Франција во 2009 година.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds