Фрлена бомба пред кафе-бар во Сараево

Фрлена бомба пред кафе-бар во Сараево

Рано утринава околу 3 часот активирана е експлозивна направа во сараевската населба Нова Отока, потврдија од сараевската полиција.

Во експлозијата нема повредени. Причинета е материјална штета на објектот, поточно на кафулето.

Сараевската полиција е на местото на настанот и врши увид, по што ќе бидат познати повеќе информации.

Експлозијата се случила во улицата Џемал Биједиќ во општина Нови Град.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy