Фудбалери на Струга спасија куче од Дримот (ВИДЕО)

Фудбалери на Струга спасија куче од Дримот (ВИДЕО)

Ова видео стана вирално за многу кратко време. Се работи за убав гест на фудбалерите на фудбалскиот клуб „Струга“, кои од водите на реката Црн Дрим, спасуваат куче, кое од непознати причини паднало во водата. 

На социјалните мрежи, корисниците пишуваат позитивни коментари, упатувајќ пофалби кон фудбалерите за убавиот гест. 

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds