Фудбалерите на Реал Мадрид во карантин, Ла Лига прекината на две недели

Фудбалерите на Реал Мадрид во карантин, Ла Лига прекината на две недели

Откако СЗО прогласи пандемија на коронавирусот, челниците на Ла Лига донесоа одлука натпреварувањето да се суспендира во следните две недели.

Во официјалното соопштение лиферувано на страната на Ла Лига се вели дека поради страв од ширење на вирусот на играчите донесена е одлука лигата да биде времено прекината.

Исто така се споменува дека фудбалерите на Реал Мадрид се пратени во домашна изолација. Во „кралскиот клуб“ се претпазливи затоа што еден од кошаркарите на ова семејство има коронавирус.

Се уште не е познато дали натпреварот помеѓу Манчестер Сити и Реал Мадрид кој е закажан за следната недела воопшто ќе се одигра.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds