ГАЈРЕТ со хуманитарна помош за настраданите во земјотресот во Албанија

ГАЈРЕТ со хуманитарна помош за настраданите во земјотресот во Албанија

Во земјотресот од 6,4 степени по рихтер кој ја погоди Албанија со епицентар на 10 километри од Драч во кој е предизвикана голема матерјална штета и во кој досега животите ги загубија над 35 лица, голем број на екипи од повеќе држави од регионот се борат да ги извлечат жртвите под урнатините кои се уште се затрупани, додека пак за останатото население пристигнува хуманитарна помош од сите страни на светот.

Исто така ДОО ГАЈРЕТ како и во многу други прилики се вклучи во оваа хуманитарната акција, за погодените од земјотресот во Албанија, донирајќи секаков вид на хуманитарна помош која е неопходна во овие моменти…

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds