Генерал Мили: Зголемена е опасноста од конфликт меѓу светските сили

Генерал Мили: Зголемена е опасноста од конфликт меѓу светските сили

Генералот Марк Мили, претседател на Здружениот комитет на началници на штабови на американската армија, изјави дека е зголемен ризикот од голем конфликт меѓу светските сили, пренесе Тасс. -Сега се соочуваме со две светски сили – Русија и Кина. Секоја од овие земји има значителен воен потенцијал и е немилосрдно решена да го промени сегашниот поредок […]

The post Генерал Мили: Зголемена е опасноста од конфликт меѓу светските сили first appeared on TV21.mk.Свет | TV21.mkRead More

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy