Го нападнал лекарот од Итна помош кој дошол да му помогне

Го нападнал лекарот од Итна помош кој дошол да му помогне

На 03.12.2020 во 01.55 часот во СВР Скопје, од Итната медицинска помош било пријавено дека нивна екипа била физички нападната на ул.„Втора македонска бригада“, информира МВР.

Според пријавеното, нивната екипа отишла на местото на повик во врска со лице во бессознание, па додека му била укажувана помош, лицето се освестило и физички го нападнало лекарот А.Ф..

Полициски службеници излегле на местото и го обезбедиле С.Л.(57) од Скопје, кој бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, а по целосно документирање на случајот, ќе му биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds