Гол кој ретко се гледа: Мајсторија на Цаке во Струга (ВИДЕО)

Гол кој ретко се гледа: Мајсторија на Цаке во Струга (ВИДЕО)

Еден гол го реши дуелот во Струга попладнево. И не каков било, туку вистински Еврогол!

Струга Трим Лум дојде до три бода на дуелот против Работнички со еден фантастичен погодок на албанскиот интернационалец Клисман Цаке, кој постигна гол од слободен удар од 20 метри, шутирајќи со „надворешна“ во аголот на гостите од Скопје.

Прекрасен погодок!

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds