Гореше италијанско пристанишите, властите ги предупредија граѓаните да не отвораат прозори (ВИДЕО)

Гореше италијанско пристанишите, властите ги предупредија граѓаните да не отвораат прозори (ВИДЕО)

Голем пожар изби синоќа на пристаништето во италијанскиот град Анкона. На лице место беше забележан голем густ чад и оган, јавува Ројтерс.

Засега не се пријавени жртви. Пожарот зафатил неколку магацини, а на лице место пристигнале 16 екипи пожарникари.

loading…

Целото пристаниште останало затворено цела ноќ, а властите ги предупредија граѓаните да не ги отвраат прозорите од нивните домови. Градски паркови и јавните површини се затворени.

Корисниците на социјалните мрежи го споредија пожарот со Бејрут.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds