Гори депонијата во Подгорци(ВИДЕО)

Гори депонијата во Подгорци(ВИДЕО)

Од денес попладневно гори депонијата во Подгорци,Густ чад, отровен по чoвековото здравје се шири на подрачјето на населбите Подгорци, Лабуништа и Вевчани…

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds