Горивата со нови цени од полноќ

Горивата со нови цени од полноќ

Регулаторна комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ.

Минатата недела цените на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се намалија за еден денар.

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се намали за 1,50 денар/литар.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds