Градоначалникот Мерко се соладиризира со ситуацијата во Албанија

Градоначалникот Мерко се соладиризира со ситуацијата во Албанија

Градоначалникот на Општина Струга, г.Рамис Мерко сочустувува со повредените и семејствата на загинатите во земјотресот во Албанија им се придружува и придонесува на иницијативите за да им се помогне на погодените од земјотресот.

Ваквите трагедии не познават граници а ниту држави, затоа денес повеќе од кога било ги подржуваме нашите браќа и сестри во Албанија.

Канцеларија за односи со јавноста,
Општина Струга

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds