Гром удрил на плажа во Охрид – две лица повредени

Lightning over a the Scania beach in Malmo south of Sweden Extreme weather, Malmo, Sweden – 12 Jun 2019, Image: 447065426, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, Shutterstock Editorial

Гром удрил на плажа во Охрид – две лица повредени

Две лица се пренесени во болница, откако биле повредени по удар од гром, објави А1он.мк.

Порталот пишува дека градот бил зафатен со силно невреме, а настанот се случил на плажата „Оревче“ во близина на кампот „Градиште“ во Охрид.

Неофицијално, станува збор за две лица од Ресен и Битола кои се пренесени во Медицинскиот центар во Охрид.

Според информациите на порталот, едното лице имало изгореница на ногата, додека пак другото проблеми со слухот.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds