Груби заедно со Мерко и Шаќири ги проверуваат платформите (ВИДЕО)

Груби заедно со Мерко и Шаќири ги проверуваат платформите (ВИДЕО)

Вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби, во рамките на Зелената агенда, заедно со градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко и министерот за информатичко општество и администрација, Јетон Шаќири во моментов извршат увид на платформите на Охридското Езеро во Струга.

Сите бесправно изградени објекти во заштитениот дел на Охридскиот Регион треба да бидат отстранети согласно закон и согласно јасните и прецизни забелешки на УНЕСКО, претходно побара премиерот Зоран Заев.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds