Хабиб е недостижен: Спектакуларно ја одбрани титулата и – се пензионира!

Хабиб е недостижен: Спектакуларно ја одбрани титулата и – се пензионира!

Хабиб Нурмагомедов потврди дека е најголемиот борец на сите времиња во УФЦ, бранејќи го шампионскиот појас во лесна категорија во борбата со Џастин Гејчи. Победи на спектакуларен начин во втората рунда, но во говорот по борбата изјави дека се пензионира.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds