„Хабиб? Ќе се обидам да му го сменам личниот опис!“

„Хабиб? Ќе се обидам да му го сменам личниот опис!“

Следниот викенд ќе се одржи УФЦ 254 настанот во кој главен ќе биде дуелот меѓу Хабиб Нурмагомедов и Џастин Гејџи.

Двата ривали се познати по одличните техники, а Гејџи има и други начини да се бори против Нурмагомедов.

„Влогот е голем. Ова може да ми го промени животот. Да излезам и да победам? Тоа го менува животот целосно. Подготвен сум и може да се обложите дека нема да испаднам кукавица. Ќе излезам во рингот и ќе се обидам да му го сменам личниот опис, ви ветувам. Во моментов тој човек е тешко да се победи. Ќе биде мотивиран, но верувам дека може да победам. Ако добие осум чисти удари, навистина верувам дека не може да претрпи таква штета“, вели Гејџи.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds