Хабиб се спрема за фудбалска кариера!

Хабиб се спрема за фудбалска кариера!

Хабиб Нурмагомедов откако виде дека нема конкуренција во УФЦ во лесна категорија сака да се проба и во други спортови, пред се во фудбалот. Неодамна тој одигра еден натшревар со свои пријатели, тука беше и некогашната голема фудбалска ѕвезда Кларенс Сидорф. На тој меч Дагестанецот постигна ефектен и ретко виден гол, па очигледно е дека апетитите пораснаа.

Сака човекот да биде фудбалер.

Дека чека некоја добра понуда, Хабиб се огласи и преку својот инстаграм профил.

“Се подготвувам за свое деби и во фудбалот. Слободен сум играч и чекам добри понуди“ напиша Хабиб.

Се разбира дека ова беше шега од негова страна, или не…

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds